jak pozbyć się trądziku

Jak pozbyć się trądziku – skuteczne metody

Istnieją co najmniej 3 skuteczne metody na pozbycie się trądziku. Jeśli rzeczywiście chcesz się od niego uwolnić, najlepiej zrobisz, stosując jedną z nich. Im szybciej wdrożysz w życie poniższe zalecenia, , tym szybciej pryszcze znikną z twojej skóry.

Jeśli więc zależy ci na czasie – już teraz przystąp do dzieła. Poniżej informacje o tym, jak pozbyć się trądziku przy pomocy leczenia dermatologicznego, profesjonalnych zabiegów kosmetycznych oraz metod domowych.

Metoda 1: Leczenie dermatologiczne

Skuteczność leczenia dermatologicznego nie zawsze jest satysfakcjonująca, ale lekarze dysponują możliwością przepisania naprawdę silnych leków, które są niejednokrotnie jedynym ratunkiem dla osób z intensywnym i uporczywym trądzikiem, który nie znika pomimo stosowania innych metod leczenia.

Jeśli masz taki trądzik i chcesz się go pozbyć, znajdź dobrego lekarza. Lekarz może przepisać ci:

  • leki na bazie retinoidów, które pomagają wielu osobom. Niestety przyjmując je, musisz liczyć się z możliwością wystąpienia poważnych skutków ubocznych. Do najczęstszych należą: suchość skóry i oczu, wysychanie śluzówek nosa, oczu i gardła, nadwrażliwość skóry, bóle głowy,
  • antybiotyki – pamiętaj jednak, że należy stosować je bardzo ostrożnie, a to ze względu na fakt, iż bakterie trądzikowe bardzo szybko stają się na nie odporne. Nadużywanie antybiotyków bardzo niekorzystnie wpływa też na pożyteczną florę bakteryjną jelit i może znacząco obciążać strategiczne narządy wewnętrzne (wątroba, nerki),
  • tabletki hormonalne, antykoncepcyjne, które regulują poziom hormonów, ta metoda leczenia zarezerwowana jest jedynie dla kobiet.

Metoda 2: Profesjonalne zabiegi kosmetyczne

Kosmetologia raczej wspomaga leczenie trądziku, niż leczy go w ścisłym znaczeniu tego słowa. Niemniej jednak niektóre zabiegi charakteryzuje dość duża, choć ograniczona czasowo, skuteczność. Do najbardziej polecanych należą zabiegi kosmetyczne polegające na usuwaniu wierzchnich warstw skóry, są to: mikrodermabrazja i peelingi. Zabiegom tym mogą poddawać się jedynie osoby z trądzikiem grudkowym i zaskórnikowym.

Metoda 3: Domowe leczenie trądziku

Ta metoda jest najdostępniejsza, najłatwiejsza i najtańsza. Wymaga jednak samozaparcia i zaangażowania, które tak czy inaczej, musisz wykazać nawet wtedy, gdy zdecydujesz się na pomoc dermatologa lub kosmetyczki.

We własnym zakresie możesz:

  • dokładnie oczyszczać skórę używając specjalnych płynów przeciwtrądzikowych,
  • zapobiec rozprzestrzenianiu się pryszczy i uniknąć wtórnych zakażeń poprzez ograniczenie kontaktu rąk z twarzą,
  • zmniejszyć łojotok i ustabilizować poziom hormonów a dodatkowo wspomóc oczyszczanie organizmu z toksyn,
  • stosując odpowiednią dietę i, pomocniczo, tabletki bez recepty przeznaczone do walki z trądzikiem.

Jeśli chcesz samodzielnie pozbyć się trądziku, w ramach metody 3 (leczenia domowego) wykorzystaj najlepszą dostępną pomoc, którą są tabletki Nonacne – kompletny i kompleksowo działający zestaw skutecznych składników, który pozwoli Ci zapomnieć o trądziku!

Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>