witamina-c

Jak witamina C pomaga w walce z trądzikiem?

Witamina C kojarzy Ci się wyłącznie z profilaktyką przeziębień? Okazuje się, że patrzenie na nią wyłącznie przez pryzmat układu odpornościowego znacznie ogranicza jej wszechstronne właściwości. Witamina C okazuje się bowiem nie tylko sprzymierzeńcem w walce z infekcjami, ale pomaga odzyskać atrakcyjny wygląd.

Witamina C jest dobra na wszystko. Nie musisz się przy tym obawiać, że – jak mawia stare przysłowie „jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego”. W tym przypadku jest to wyjątek potwierdzający regułę. Dlaczego? Zaraz się o tym przekonasz…

Silna moc przeciwutleniająca

Witamina C należy do grupy silnych przeciwutleniaczy. Skutecznie zwalcza więc wolne rodniki, pozwalając odzyskać atrakcyjny wygląd. Przyczyniając się do opóźnienia procesów starzenia sprawia, że skóra na długo zachowuje swoją młodość.

Witamina C – sprzymierzeniec w walce z trądzikiem

Witamina C jest Twoim nieocenionym sprzymierzeńcem w walce z trądzikiem. Nie wierzysz? Badania naukowe opublikowane to potwierdzają (odsyłam na ncbi.nlm.nih.gov, by dowiedzieć się więcej). Na czym więc polega to jej cudowne działanie?

Witamina C wykazuje silne właściwości przeciwzapalne. Ponadto przyspiesza gojenie się ran oraz zapobiega powstawaniu przebarwień. Jej moc jest więc nieoceniona w walce z nieestetycznymi pryszczami.

To jednak nie koniec doniesień. Okazuje się, że witamina C – z uwagi na swoje działanie antyoksydacyjne – zapobiega utlenianiu się sebum na powierzchni skóry. Cera staje się więc zdrowa i znacznie rzadziej się przetłuszcza. Efekt? Wreszcie przestajesz się świecić jak choinka na Boże Narodzenie.

Chcesz pokonać trądzik? Działaj kompleksowo

Witamina C okazuje się być tanim i prostym sposobem na walkę z trądzikiem. Wystarczy kilka jej kropli dodawać do stosowanych codziennie kremów.

Pamiętaj jednak, że efektywność kuracji zależy od kompleksowego działania. Stosując tylko witaminę C nie zwalczysz trądziku w 100%. Tajemnica sukcesu zamknięta jest w synergistycznym działaniu wielu substancji jednocześnie.

Dlatego Nonacne to świetne rozwiązanie, które:

  • walczy z trądzikiem „od wewnątrz”,
  • dostarcza składniki celujące nie tylko w objawy, ale i przyczyny,
  • zapobiega powstawaniu kolejnych wyprysków.

Jedna kapsułka dostarcza kompleks aktywnych substancji, w tym witaminę C, która – w połączeniu z czerwoną koniczyną, cynkiem, liściem pokrzywy czy wyciągiem z pestek winogron – stanowi potężny oręż.

Walcz z trądzikiem kompleksowo i zapomnij o pryszczach

Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>