tradzik-na-plecach

W jaki sposób wyeliminować trądzik na plecach?

Trądzik na twarzy to nie jedyna zmora. Część osób zmaga się z wypryskami na plecach. I chociaż dla większości nie jest to żaden problem, dla wielu to prawdziwy koszmar. Koszmar, który muszą przeżywać za każdym razem, gdy ściągają ubranie.

Plecy. Wydawać by się mogło, że to najmniej widoczna część ciała. Zwykle kryjemy je pod odzieżą, ale zdarzają się przecież sytuacje, w których tył ciała także jest eksponowany. Nie ogranicza się to wyłącznie do pory letniej i plażowania. Wiele osób zmienia ubranie w obecności innych, choćby w szkole przed zajęciami wychowania fizycznego, w szatni na siłowni.

Trądzik na plecach nie musi być problemem

Nikt nie jest skazany na trądzik na plecach, tak samo jak na trądzik na twarzy. I w tym przypadku można dysponować potężnym orężem, który pomoże uporać się z nieestetycznymi wypryskami.

Chociaż do tej pory związek między powstawaniem trądziku a dietą nie został wyjaśniony, specjaliści wierzą w zbawienną moc zdrowego odżywiania.

Chcąc zmniejszyć ilość wyprysków, warto ograniczyć spożycie produktów mlecznych. Ponadto uważa się, że trądzik może być odpowiedzialne białko zawarte w pszenicy, jęczmieniu czy życie – gluten. Należy więc przejść na dietę bezglutenową.

Ponadto dobrze jest wzbogacić codzienny jadłospis w żywność będącą źródłem cynku. Niezbędna może okazać się także witamina C, witaminy z grupy B. Dlatego sojusznikiem w walce z trądzikiem może okazać się Nonacne. Zawiera kompleksowy skład, który jest silną bronią przeciwko wypryskom – nie tylko na twarzy, ale również na plecach. Zwalcza trądzik, działając od środka.

Należy pamiętać także wypijaniu sporej ilości płynów. Woda działa oczyszczająco, pozwalając pozbyć się nadmiaru substancji toksycznych zgromadzonych w organizmie. I one bowiem mogą mieć wpływ na powstawanie zmian skórnych.

  • Stosowanie antyseptycznych kremów

Chcąc pozbyć się trądziku na plecach, warto zastosować kremy o działaniu antyseptycznym. Dzięki temu można zredukować ilość bakterii odpowiadających za powstawanie zmian trądzikowych.

Bardzo często trądzik jest wynikiem niestarannego mycia włosów. Nierzadko zdarza się, że piana wraz z zanieczyszczeniami spływa na plecy. Efekt? Skóra staje się zanieczyszczona oraz przesuszona (na skutek działania substancji chemicznych zawartych w szamponie). To z kolei blokuje pory, a produkowana przez gruczoły łojowe wydzielina nie może wydostać się na zewnątrz. Gromadzący się łój staje się więc doskonałą pożywką dla bakterii beztlenowych, które odpowiadają za powstawanie zaskórników.

Należy więc bardzo dokładnie spłukiwać włosy, starając się omijać skórę pleców i ramion. Przy okazji warto przyjrzeć się składowi kosmetyków – jeśli zawiera nadmiar substancji chemicznych (np. SLS), należy go wyeliminować.

  • Unikanie słońca

Jeśli chcesz pokonać trądzik na plecach, staraj się unikać słońca. I w tym przypadku działa ono na Twoją niekorzyść. To tylko pozory, że promienie słoneczne pomagają – bardzo szybko dochodzi do nasilenia zmian trądzikowych.

Chcąc skorzystać z kąpieli słonecznych, zawsze smaruj plecy kremem z wysokim filtrem UV. Jeśli jest to możliwe, skrywaj je pod koszulką.

Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>