krem na trądzik

Krem na trądzik – czy to dobry pomysł?  

Krem na trądzik ma działanie miejscowe. Dobry krem jest w stanie złagodzić objawy trądziku, ale czy będzie w stanie usunąć go całkowicie? Niekoniecznie. Już wyjaśniamy dlaczego.

Zadania kremów

W zależności od składu, kremy na trądzik mają za zadanie:

- łagodzić zmiany trądzikowe,

- nawilżać i chronić cerę,

- chronić przed przebarwieniami i bliznami lub redukować te pozostałości po trądziku.

Kremy łagodzące

Wspomagają leczenie trądziku. Muszą się w nich znaleźć aktywne substancje o działaniu przeciwtrądzikowym. Do najpopularniejszych z nich należą:

- kwasy o działaniu złuszczającym, ich zadaniem jest odblokowanie porów skóry poprzez usunięcie warstwy zrogowaciałego naskórka,

- substancje utleniające takie, jak nadtlenek benzoilu, których zadaniem jest dotlenienie wierzchniej warstwy skóry i zablokowanie aktywności bakterii trądzikowych,

- pochodne witaminy A (retinoidy) o działaniu silnie złuszczającym i wspomagającym regenerację skóry.

Wszystkie wymienione wyżej substancje wysuszają skórę, dlatego należy zadbać o to, by silnie, regularnie ja nawilżać.

Kremy nawilżające i ochronne

Ich zadaniem jest nawilżenie i pielęgnacja cery trądzikowej oraz ochrona przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych (zanieczyszczenia, promieniowanie UV) oraz składników kremów o agresywnym, wysuszającym działaniu, czyli tych, które wymieniliśmy powyżej.

Kremy nawilżające są łagodne dla skóry i nie obciążają jej tak, jak kremy tłuste. Nie powinny też blokować porów.

Kremy na przebarwienia i blizny po trądziku

Gdy po pryszczach pozostają przebarwienia i blizny po tę grupę kremów warto sięgnąć jak najszybciej. Ich składniki mają działanie rozjaśniające i poprawiające zdolność tkanek do regeneracji, ale działanie jest niestety odsunięte w czasie – wymagają regularnego stosowania przez co najmniej kilkanaście tygodni.

Czy krem na trądzik wystarczy do pozbycia się trądziku?

Kremy na trądzik są świetnymi środkami wspomagającymi, ale w większości przypadków ich powierzchowne działanie jest niewystarczające do tego, by całkowicie pozbyć się trądziku i na dobre o nim zapomnieć. Gdonym polecenia kremem (a w zasadzie żelem na trądzik) jest Trioxil, zawierający  innowacyjny składnik Bisazulene 14% – idealnie sprawdzi się w przypadkach trądziku młodzieńczego i różowatego.

Co poza kremem?nonacne

Wszystkie kremy działają miejscowo, tymczasem trądzik jest skutkiem procesów zachodzących wewnątrz organizmu. Te procesy wyregulujesz jedynie wtedy, gdy zadziałasz bardziej ogólnie (ogólnoustrojowo).

Nie musisz sięgać od razu po doustne antybiotyki lub retinoidy, które mają mnóstwo nieprzyjemnych skutków ubocznych. Zacznij stosować Nonacne – sprawdzone i bezpieczne tabletki, które naturalnie wspomagają walkę z trądzikiem.

Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>