trądzik młodzieńczy

Trądzik młodzieńczy – jak się go pozbyć?

Trądzik młodzieńczy możesz leczyć ogólnoustrojowo i miejscowo. Zastanawiasz jak się go pozbyć możliwie jak najszybciej? Połącz obydwie metody, a jeśli nie wiesz, jak to zrobić, zastosuj się do poniższych instrukcji.

Jak pozbyć się trądziku młodzieńczego szybko, tanio i bezproblemowo?

Postępuj według następujących zasad:

  1. Nie dotykaj niepotrzebnie twarzy i nie wyciskaj pryszczy.
  2. Myj twarz regularnie środkiem przeciwtrądzikowym.
  3. Stosuj tabletki Nonacne.

Dlaczego właśnie tak powinieneś / powinnaś postępować?

Ad 1. Unikanie dotykania twarzy i wyciskania pryszczy uchroni cię przed rozprzestrzenianiem się bakterii trądzikowych oraz innych drobnoustrojów po twarzy lub innych partiach ciała. Niestety trudno się przed tym powstrzymać, bo większość osób, które mają pryszcze, prędzej czy później zaczyna sprawdzać ich stan organoleptycznie (dotykając), a finalnie decyduje się na ich samodzielne wyciśnięcie. Tym sposobem można sobie jedynie zaszkodzić – bakterie w „wyciskanym” rejonie nie tylko rozprzestrzenią się na okoliczne obszary twarzy lub innych partii ciała, ale uszkadzając skórę, możesz doprowadzić do tego, że:

  • zaatakują cię inne, dużo groźniejsze drobnoustroje
  • uszkodzisz tkanki na tyle, że gdy pryszcze znikną, na skórze pozostaną przebarwienia i blizny.

Ad 2. Higiena wymaga regularnego mycia twarzy, ale jeśli przy okazji wykorzystasz specjalne żele przeciwtrądzikowe – zyskasz w dwójnasób, bo jednocześnie zastosujesz leczenie typowo miejscowe. Najlepsze żele na rynku mają działanie silnie oczyszczające, bo przenikają głęboko w skórę oraz działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i łagodzące. Pamiętaj więc by nie myć twarzy zwykłym mydłem.

Ad 3. Do tego wszystkiego bardzo przyda ci się leczenie ogólnoustrojowe. Nie obawiaj się, nie musisz od razu stosować leków dostępnych jedynie na receptę, i to takich, które powodują poważne skutki uboczne. Wystarczy, że użyjesz Nonacne, które kompleksowo wyreguluje procesy zachodzące w twoim organizmie i sprawi, że twój trądzik młodzieńczy bardzo szybko zniknie.

Inne sposoby na pozbycie się trądziku młodzieńczego

Działania podobne do tych opisanych powyżej możesz też podjąć we współpracy z lekarzem dermatologiem. Medycyna również oferuje szereg środków do miejscowego i ogólnego leczenia trądziku.

Masz do dyspozycji:

  1. Maści apteczne do stosowania miejscowego o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym.
  2. Leki na receptę, które należy przyjmować doustnie (leczenie ogólne).

Obydwie grupy leków należy stosować w porozumieniu z lekarzem.

Jeśli twój trądzik jest na tyle łagodny, że nie wymaga leczenia dermatologicznego, a jednocześnie na tyle uciążliwy, że chcesz się go pozbyć możliwie jak najszybciej, zadbaj przede wszystkim o prawidłową higienę twarzy i zacznij stosować Nonacne. Po kilku tygodniach pryszcze znikną, a cera wróci do normy!

 

 

 

 

Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>