Masz trądzik pospolity i zastanawiasz się, jak go leczyć? Poznaj 2 rekomendowane i niezawodne sposoby, które pomagają zdecydowanej większości osób. Są łatwe w stosowaniu, wymagają jedynie nieco wytrwałości i samozaparcia.
Kiedy do lekarza?
Lekarska pomoc bardzo się przydaje, ale nie zawsze jest niezbędna. Objawy trądziku lekkiego i o średniej intensywności można z powodzeniem łagodzić samodzielnie. Prawidłowa higiena tych partii skóry, które zostały dotknięte trądzikiem oraz regulacja procesów fizjologicznych od wewnątrz (dieta i suplementacja) prowadzą do szybkiej poprawy stanu skóry i całkowitej likwidacji pryszczy.
Ważne:
Trądziku nie bagatelizuj i nie staraj się go przeczekać. Trądzik to nie katar, który leczony czy nieleczony zawsze trwa tyle samo. Umiejętne leczenie trądziku prowadzi do szybszego pozbycia się pryszczy i chroni skórę przed powstawaniem przebarwień i blizn po trądziku.
Właściwa higiena
Regularnie myjesz twarz wodą z mydłem i zastanawiasz się, co jest nie tak z twoją cerą i trądzikiem?
Wiedz, że regularne mycie twarzy trudno nazwać właściwą higieną dla cery z trądzikiem. Dlaczego?
Trądzik powstaje nie tylko na skutek procesów, które zachodzą wewnątrz organizmu (dojrzewanie, burza hormonów), ale na stopień jego nasilenia ma wpływ również to, jak głęboko oczyszczasz skórę ze wszystkich zanieczyszczeń i jak dokładnie odblokowujesz pory.
Blokada porów skóry przez sebum przyczynia się do powstania stanów zapalnych i przyciąga bakterie trądzikowe. Pory należy więc dogłębnie oczyszczać, a zwykłe mycie niestety w tym przypadku jest niewystarczające.
Rady:
- Do higieny twarzy stosuj specjalne żele o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwłojotokowym.
- Regularnie, najlepiej 2 razy w tygodniu, stosuj peelingi lub płyny oczyszczające, które zawierają enzymy rozpuszczające zrogowaciały naskórek.
- Raz na jakiś czas zrób sobie parówkę, która zmiękczy skórę i ułatwi usunięcie nawet głęboko tkwiących zanieczyszczeń.
Powstrzymanie łojotoku, hormonów, bakterii
Właściwa higiena pomoże ci pozbyć się łagodnego trądziku i nielicznych pryszczy. Gdy jednak hormony szaleją, a trądzik rozprzestrzenia się i bardzo rzuca się oczy, samo oczyszczanie, nawet częste i bardzo dokładne, może ci nie wystarczyć.
W takiej sytuacji musisz przyjrzeć się diecie i powinieneś / powinnaś sięgnąć po produkty uzupełniające (suplementy), które łagodzą destrukcyjny wpływ wywierany na cerę przez hormony. W ten sposób doprowadzisz do zmniejszenia ilości produkowanego sebum, złagodzenia stanów zapalnych, zmniejszenia rozmiarów i ilości pryszczy, oraz ograniczenia aktywności bakterii, które z braku pożywki (sebum) nie będą miały warunków do rozwoju.
Rada:
Najprostszym wyjściem z sytuacji jest stosowanie tabletek przeciwtrądzikowych dostępnych bez recepty. Polecamy ci szczególnie Nonacne – jedyne tabletki dostępne w Polsce, które jednocześnie działają przeciwłojotokowo, przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, a dodatkowo są w pełni naturalne i bezpieczne dla Twojego organizmu!