winogrona-na-tradzik

Czy wyciąg z pestek winogron wspomaga skórę trądzikową?

Jedząc winogrona, z pewnością pozbywasz się pestek, które po przegryzieniu są gorzkie i cierpkie. A czy wiesz, że one mogą okazać się skuteczną bronią przeciwko trądzikowi? Tak przynajmniej donoszą naukowcy.

Zarówno skórki, jak i pestki winogron (czyli dla nas są to odpadki) stanowią bogactwo składników odżywczych. Dlatego od wieków wykorzystywane są w medycynie naturalnej. Nie wierzysz? Zaraz się przekonasz…

Wyciąg z pestek winogron – cud natury

Pozyskiwany z pestek winogron olej to prawdziwy cud natury. Stanowi bogactwo wielu cennych substancji wykazujących dobroczynne działanie na wielu płaszczyznach. Są to:

  • oligomeryczne proantocyjanidyny – silne przeciwutleniacze, które działają przeciwzapalnie i wykazujące właściwości antyhistaminowe,
  • kwas linolowy,
  • witaminę E – słynącą jako eliksir młodości.

Kwas linolowy – nie tylko na odchudzanie

Jeśli kwas linolowy kojarzy Ci się wyłącznie z substancją sprzyjającą szczupłej sylwetce, czas rozszerzyć horyzonty. Okazuje się, że kwas ten może być Twoim sprzymierzeńcem w walce z trądzikiem. Dlaczego?

Zgodnie z doniesieniami HEALTHBeat, kwas linolowy wykazuje silne działanie zmiękczające skórę oraz wypełniający przestrzenie między komórkami. W efekcie sprzyja to lepszemu i dogłębniejszemu oczyszczeniu cery. To z kolei pozwala usunąć nadmiar sebum i wnikających w pory zanieczyszczeń, w następstwie czego dochodzi do odblokowania ujść gruczołów łojowych. A jak już odblokujesz gruczoły łojowe, zniknie środowisko korzystne dla rozwoju bakterii. A jak bakterie przestaną się rozwijać, kolejne wypryski więcej się nie pojawią. Prawda, że proste?

Gdzie szukać wyciągu z pestek winogron?

Teoretycznie najlepiej udać się do sklepu spożywczego i zakupić olej z pestek winogron tłoczony na zimno. Praktycznie wcale nie jest to łatwe – nie dlatego, że w sklepach brak takiego asortymentu. Po prostu w wielu miejscach taki olej jest źle przechowywany, a to przekłada się na utratę jego cennych właściwości.

nonacne

Daleko jednak nie musisz szukać – Nonacne to suplement diety bogaty w wyciąg z pestek winogron. Wyciska z niego to, co najlepsze i potrzebne do walki z trądzikiem. Działa bowiem przeciwzapalnie oraz wygładza i zmiękcza skórę. A ponieważ zawiera także dodatkowe składniki przeciwtrądzikowe, szanse na zwycięskie pokonanie wyprysków znacznie wzrastają.

Poznaj moc wyciągu z pestek winogron dzięki suplementacji

Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>