winogrona-na-tradzik

Wyciąg z pestek winogron pomaga uniknąć problemów stomatologicznych?

Wyciąg z pestek winogron zawarty w preparacie Nonacne skutecznie wspomaga walkę z trądzikiem. Najnowsze doniesienia naukowców wskazują na znacznie szerszy zakres dobroczynnych właściwości. To dobra wiadomość dla osób obawiających się wizyt stomatologicznych. Dlaczego?

Okazuje się, że wyciąg z pestek winogron może zmniejszać ryzyko ubytków stomatologicznych. A to już krok od próchnicy, która w porę niewyleczona może doprowadzić nawet do usunięcia zęba.

Problemy stomatologiczne powszechne na całym świecie

Choroby zębów to standard współczesnych czasów. Szacuje się, że od 60 d0 90% populacji na całym świecie zmaga się z próchnicą i innymi schorzeniami przyzębia. I chociaż obecnie istnieją skuteczne sposoby przeciwdziałania ubytkom, nad problemem ciężko jest zapanować. Chodzi bowiem o to, że wiele osób bagatelizuje ubytki i unika wizyty u stomatologa. A to poważny błąd – próchnica i choroby przyzębia mogą powodować nawet utratę zębów i dalsze problemy stomatologiczne.

Szczotkowanie zębów nie jest wystarczające

Problemy z uzębieniem zaczynają się, gdy bakterie obecne w jamie ustnej tworzą tzw. biofilm. Jest to potężne zbiorowisko drobnoustrojów, które trudno wyeliminować. Odpowiadają za powstawanie płytki nazębnej oraz wytwarzają kwas, który rozpoczyna proces niszczenia zębów. Niestety nawet najbardziej dokładne szczotkowanie, fluor zawarty w pastach i płynach do płukania jamy ustnej nie są wystarczającym arsenałem. Owszem, pomagają pozbyć się bakteryjnych złogów, ale efekty są dość ograniczone.

Wyciąg z pestek winogron – na zdrowe zęby

Naukowcy z Instytutu Badawczego Nauk o Żywności w Madrycie i na Uniwersytecie w Zurychu odkryli, że wyciąg z pestek winogron może chronić przed stomatologicznymi ubytkami.

Badacze wykorzystali w swoich testach kultury bakterii składające się na szkodliwy biofilm, który odpowiada za wywoływanie chorób stomatologicznych. Zanurzali je w różnych roztworach przez kilka minut:

  • w czerwonym winie bez alkoholu,
  • w czerwonym winie zawierającym ekstrakt z nasion winogron,
  • w 12-procentowym roztworze etanolu.

Okazało się, że czerwone wino (w obu wariantach) wypadło w testach najlepiej.

Czy to naprawdę działa?

Prowadzone wcześniej badania oraz to przeprowadzone przez szwajcarskich i hiszpańskich naukowców jednoznacznie wskazują na ogromne znaczenie wyciągu z pestek winogron w walce z bakteriami. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zawarte w nasionach aktywne substancje mogą opóźnić rozwój bakterii, zmniejszając tym samym ryzyko ubytków. Potrzebne są jednak dodatkowe badania przeprowadzone w realnych warunkach.

Nonacne zwalczy próchnicę?

Jeśli testy naukowców zostaną potwierdzone, możliwe że Nonacne sprawdzi się nie tylko w walce z trądzikiem. Wysoka zawartość ekstraktu z pestek winogron (200 mg) może przyczynić się do zapobiegania problemów stomatologicznych. Brzmi obiecująco…

Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>