liscie-pokrzywy

Dlaczego herbata z pokrzywy jest dobra dla Twojego ciała

Pokrzywa. Chociaż większość z nas unika jej jak ognia, drzemie w niej potężna moc. Pojawiające się krostki będące efektem kontaktu z parzącymi listkami to nic w porównaniu z tym, jakie korzyści można osiągnąć. Powiedzenie, że herbata z pokrzywy jest dobra na wszystko wcale nie będzie przesadą.

Nasze babcie i prababcie wierzyły w cudowną moc pokrzywy zwyczajnej. Potrafiły niemal biczować się zerwanymi łodyżkami, ponieważ miało to wpłynąć na lepszą kondycję zdrowotną. I faktycznie, pokrzywa jest w stanie zrobić wiele dobrego – także dla naszego ciała.

Potężny zastrzyk cennych składników

To niewiarygodne, że pokrzywa stanowi istną skarbnicę cennych substancji. Składników, które pozytywnie wpływają na ogólną kondycję organizmu. W pokrzywach skrywa się bogactwo witamin (witaminy A, witaminy E, witaminy C, witaminy B1, witaminy B2, witaminy B5, kwasu foliowego) i minerałów (magnezu, potasu, cynku, fosforu, selenu).

Codzienne picie herbaty pokrzywowej może okazać się skutecznym sposobem, by zapobiec i pokonać wiele dolegliwości.

Pokrzywa jako środek moczopędny

Herbata z pokrzywy zwyczajnej działa moczopędnie. Dla Ciebie oznacza to mniejsze ryzyko infekcji pęcherza moczowego i kamieni nerkowych. Jest w stanie załagodzić także biegunki. Należy jednak uważać, bo przesadne wypijanie pokrzywowej herbaty działa jak silny środek przeczyszczający.

Pokrzywa jako środek przeciwzapalny

Herbata z pokrzywy może okazać się istnym zbawieniem dla osób cierpiących z powodu reumatoidalnego zapalenia stawów. Właściwości przeciwzapalne naparu mogą przynieść ulgę, zmniejszając dolegliwości bólowe.

Właściwości przeciwzapalne przekładają się na zwiększoną efektywność w walce z trądzikiem. Dlatego Nonacne zawiera silnie skoncentrowany ekstrakt z pokrzywy pozwalający na silne wsparcie w leczeniu wyprysków.

Pokrzywa środkiem przeciwkaszlowym

Picie herbaty z pokrzywy łagodzi stany kaszlowe. Świetnie sprawdzają się nie tylko w przypadku kaszlu będącego objawem przeziębienia, ale i astmy.

Pokrzywa wzmacnia włosy

Herbata z pokrzywy zwyczajnej wcale nie musi być stosowana wewnętrznie – jako napój. Świetnie sprawdzi się w roli płukanki, skutecznie wzmacniając czuprynę. Stymuluje porost włosów i wzmacnia korzeń. Jest więc doskonałym sposobem przeciwdziałającym wypadaniu włosów.

Pamiętaj, by włosy polewać schłodzonym naparem – w ten sposób unikniesz bolesnego poparzenia.

Pokrzywa walczy z obrzękami

Pokrzywa – jako naturalny diuretyk – zmniejsza retencję wody. Dlatego po herbatę powinny sięgać kobiety, które w ciągu cyklu miesiączkowego borykają się z obrzękami. Wypijanie naparu nie dopuści do zatrzymywania się wody w organizmie.

Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>