pokrzywa

Poznaj zalety pokrzywy

Pokrzywa z reguły nie budzi pozytywnych skojarzeń. Na myśl przychodzą jej parzące właściwości w zetknięciu ze skórą. Okazuje się jednak, że roślina ta wykazuje pozytywne działanie, także w walce z trądzikiem.

Pokrzywa znana jest od wieków w medycynie ludowej. Słynie ze swoich prozdrowotnych właściwości, wspierając leczenie wielu schorzeń. Drzemie w niej ogromny potencjał, który pozwala uporać się z mnóstwem dolegliwości: począwszy od stanów zapalnych, a skończywszy na łagodzeniu wewnętrznych krwawień.

Łagodzi alergię

Pokrzywa od dawna wykorzystywana jest jako środek łagodzący objawy alergii. Szczególnie świetnie sprawdza się w przypadku kataru siennego.

Wyciąg z pokrzywy zawiera aktywnie biologiczne związki, które odpowiadają za łagodzenie stanów zapalnych. Andrew Wiel – lekarz medycyny twierdzi, że nie ma nic bardziej skutecznego niż pokrzywa w łagodzeniu alergii. Jego zdanie jest poparte badaniami w Narodowym Kolegium Medycyny Naturopatycznej w Portland (w stanie Oregon).

Wyciąg z pokrzywy działa znacznie lepiej niż wszelkie leki obkurczające naczynia oraz leki przeciwhistaminowe. Te najpopularniejsze leki dostępne na receptę, owszem łagodzą objawy alergii, ale przy okazji wywołują senność, suchość zatok, podwyższają ciśnienie krwi.

Wykazuje działanie przeciwzapalne

Pokrzywa została gruntownie przebadana pod kątem właściwości przeciwzapalnych. Okazuje się, że wyciąg może łagodzić zapalenie oskrzeli, zapalenie kaletki maziowej, zapalenie dziąseł.

W Niemczech stanowi ważny składników leków ziołowych dedykowanych osobom zmagającym się z bólem reumatycznym i stanami zapalnymi (szczególnie dróg moczowych i gruczołu krokowego).

Poprawia kondycję włosów

Pokrzywa może okazać się ratunkiem w walce z łysieniem androgenowym. Badania naukowe wykazują, że roślina zawiera substancje odpowiadające za blokowanie produkcji dihydrotestosteronu. A jak wiadomo, to właśnie ta pochodna testosteronu odpowiada za osłabienie mieszków włosowych, co prowadzi do ich stopniowej miniaturyzacji.

Warto przy tym mieć świadomość, że pokrzywa ogólnie wpływa pozytywnie na kondycję włosów. Sprawia, że są mocniejsze i bardziej lśniące oraz pozbawione łupieżu.

Najlepsza na trądzik

Pokrzywa doskonale radzi sobie z wszelkimi problemami skórnymi. Pomaga w leczeniu ropni, czyraków, guzków. Sprawia też, że znikają wszelkie zmiany trądzikowe.

Wyciąg z liści pokrzywy wykazuje silne właściwości przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne. Działa antyoksydacyjnie, neutralizując wolne rodniki. Ponadto odpowiada za zahamowanie uwalniania prostaglandyn zapalnych COX-2, co przekłada się poprawę kondycji cery.

Nic więc dziwnego, że Nonacne – lider w walce z trądzikiem – zawiera wyciąg ze starannie wyselekcjonowane liście pokrzywy. Dzięki temu wspiera redukcję nieestetycznych wyprysków, wygładzając cerę. Pokrzywa działa synergistycznie z pozostałymi składnikami, przynosząc zadowalające rezultaty.

Poznaj sprawdzony suplement z pokrzywą

Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>