winogrona-na-tradzik

Zalety i skutki uboczne wyciągu z pestek winogron

Wyciąg z pestek winogron kryje w sobie lecznicą moc, chociaż wydawać by się mogło, że pestki są zupełnie bezużyteczne. Wykorzystywane od tysięcy lat wykazują dobroczynne działanie. Ale uwaga – nadmiar ekstraktu może szkodzić.

Istnieje sporo dowodów, które potwierdzają pozytywny wpływ ekstraktu z pestek winogron na ludzki organizm. Dlatego wszelkie specyfiki będące jego źródłem są pożądane i coraz bardziej popularne.

Moc wyciągu z pestek winogron

Istnieją mocne dowody, które potwierdzają dobroczynne działanie ekstraktu z pestek winogron na układ sercowo-naczyniowy. Sprawia, że słabe krążenie ulega znacznej poprawie. Ponadto pestki winogron wpływają korzystnie na prawidłowy poziom cholesterolu.

Jako że ekstrakt z pestek winogron stanowi potężną dawkę przeciwutleniaczy, wyciąg jest w stanie zmniejszyć ryzyko wielu chorób. Antyoksydanty przeciwdziałają wolnym rodnikom, które przyspieszają starzenie organizmu oraz zwiększają ryzyko nowotworów. Naukowcy nadal jednak badają ekstrakt pod kątem skutecznej walki przeciwnowotworowej.

Wyciąg z pestek winogron stanowi źródło oligomerycznych proantocyjanidynin (OPC), które działają przeciwzapalnie. Dostarczając jednocześnie kwasu linolowego, zmiękcza i wygładza skórę. W ten sposób może poprawić cerę trądzikową. Dlatego wyciąg z pestek winogron jest jednym z głównych składników Nonacne.

Jak dawkować ekstrakt z pestek winogron?

Tak jak z każdą aktywnym składnikiem bywa, istotną rolę odgrywa odpowiednia dawka. Jak to jest w przypadku wyciągu z pestek winogron? Jak dużą ilość trzeba go dostarczyć, żeby móc odczuć terapeutyczne działanie?

Uważa się, że dawki pomiędzy 100-300 mg dziennie są dawkami najbardziej optymalnymi – także w kwestii bezpieczeństwa. Nie jest do końca wiadomo, jaka maksymalna dawka wyciągu z pestek winogron jest bezpieczna.

Wyciąg z pestek winogron a ryzyko

Chociaż wyciąg z pestek winogron jest powszechnie uważany za bezpieczny, w sporadycznych przypadkach można odnotować pewne ryzyko.

Efekty uboczne: bóle głowy, swędzenie skóry głowy, nudności, zawroty głowy.

Zagrożenia: osoby uczulone na winogrona nie powinny przyjmować ekstraktu z jego pestek. Konsultacji z lekarzem wymaga również przyjmowanie wyciągu w przypadku wysokiego ciśnienia krwi lub zaburzeń krwawienia.

Interakcje:  wyciąg z pestek winogron może wchodzi w interakcje z niektórymi lekami. Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku przyjmowania: leków przeciwzakrzepowych, leków przeciwbólowych (NLPZ), niektórych leków nasercowych.

Kliknij tutaj, jeśli szukasz sprawdzonych preparatów z wyciągiem z pestek winogron

Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>