czerwona-koniczyna

Zalety czerwonej koniczyny

Czerwona koniczyna kojarzy Ci się wyłącznie z ręcznie wyplatanymi wiankami? Czas rozszerzyć zakres jej zastosowań, ponieważ to cenna roślina, który skrywa lecznicą moc. Od wieków wykorzystywana w medycynie ludowej, okazuje się być panaceum na wiele dolegliwości.

Czerwona koniczyna swoje cenne właściwości skrywa w kwiatach. Suszone, nie tylko świetnie wyglądają w szkolnym zielniku, ale przede wszystkim pomagają odzyskać zdrowie i poprawić samopoczucie.

Zioło stworzone z myślą o kobietach

Czerwona koniczyna stanowi bogate źródło fitoestrogenów. Są to roślinne odpowiedniki żeńskich hormonów płciowych, które odgrywają kluczową rolę w organizmie. Z tego też powodu kwiaty czerwonej koniczyny uważa się za zioło stworzone z myślą o kobietach.

Potężna dawka fitoestrogenów świetnie sprawdza się w przypadku regulowania cyklu miesięcznego oraz eliminowania symptomów PMS. Ponadto łagodzi objawy menopauzy, pozwalając uporać się kobietom z dokuczliwymi uderzeniami gorąca, wahaniami nastroju.

Ratunek na trądzik

Czerwona koniczyna, poza fitoestrogenami, dostarcza potężną dawkę cennych pierwiastków odpowiadających za regulowanie pracy gruczołów łojowych. Zioło to hamuje ich zapędy, nie dopuszczając do łojotoku. A jak nie wydziela się nadmiar sebum, nie dochodzi do zablokowania ujść gruczołów łojowych. Nie tworzy się więc środowisko korzystne do rozwoju bakterii beztlenowych, a co za tym idzie – kolejne wypryski już się nie pojawiają.

Dogłębna detoksykacja gwarantowana

Suszone kwiaty czerwonej koniczyny wykazują także silne właściwości detoksykacyjne. Oczyszczają organizm, pozwalając pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii. Działają też moczopędnie.

Być jak zielarz, czyli przygotuj napar samodzielnie

Teoretycznie możesz we własnym zakresie przyrządzić skuteczne mikstury, pozwalające uporać się z trądzikiem oraz innymi dolegliwościami zwalczanymi przez czerwoną koniczynę. Wystarczy przyrządzić napar – zgodnie z tradycyjną recepturą.

Czego potrzebujesz? Wystarczy 1 łyżkę suszonych kwiatów zalać 250 ml wrzącej wody i przykryć spodkiem. Po 10 minutach napój jest gotowy do spożycia.

Nie łudź się jednak, że napój będzie smakował jak cola czy sok owocowy. Bardzo możliwe, że nie przypadnie ci do gustu, bo tak to już jest z ziołowymi miksturami.

Czerwona koniczyna w kapsułkach?

Nie musisz jednak eksperymentować z naparami, by móc skorzystać z dobroczynnych właściwości czerwonej koniczyny.  Wystarczy sięgnąć kapsułki zawierające aż 200 mg ekstraktu z czerwonej koniczyny.

nonacne

Nonacne, bo o nim mowa, to wygodniejsza i skuteczniejsza alternatywa naturalnych naparów. Regularna suplementacja sprawi, że efekty kuracji pojawią się znacznie szybciej.

Sprawdź, jak działa Nonacne

Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>